Wsparcie dzieci i młodzieży oraz rodziców w okresie ferii zimowych

Rozpoczęły się ferie, które dla nas dorosłych będą dużym wyzwaniem. Są to bowiem ferie wyjątkowe, jakich dotychczas nie doświadczyliśmy, z licznymi ograniczeniami szczególnie w zakresie kontaktów społecznych. Musimy zadbać w tym okresie
o bezpieczeństwo i zdrowie psychiczne dzieci oraz wesprzeć w tych działaniach rodziców. Dlatego Poradnia przygotowała różne formy wsparcia i pomocy psychologiczno-pedagogicznej właśnie dla dzieci, młodzieży oraz ich rodziców.

 1. Warsztaty dla uczniów - Serdecznie zapraszamy młodzież uczęszczającą do klas 6-8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych na warsztaty online na temat :” Jak dbać o dobre samopoczucie w okresie pandemii?" Spotkanie odbędzie się na platformie Microsoft Teams w dniu 14.01.2021r. o godz. 11:00- dla uczniów klas 6-8 oraz w dniu 15.01.2021r. o godz. 11:00- dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
  Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w warsztatach drogą mailową do dnia 11.01.2021r.na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  W odpowiedzi zostanie wysłany mail z linkiem pozwalającym na udział w powyższych warsztatach.
 2. E-poradnik – zachęcamy do zapoznania się z e-poradnikiem dla rodziców „Jak zadbać o zdrowie psychiczne dzieci w trakcie ferii innych niż zawsze” oraz dla młodzieży „Jak zadbać o własne zdrowie psychiczne w trakcie ferii innych niż zawsze”
  • „Jak zadbać o zdrowie psychiczne dzieci w trakcie ferii innych niż zawsze” pobierz
  • „Jak zadbać o własne zdrowie psychiczne w trakcie ferii innych niż zawsze” pobierz
 3. Porady telefoniczne- dla dzieci i młodzieży oraz rodziców został uruchomiony specjalny numer telefonu przy którym codziennie w dni robocze od godz. 15:00 będzie dyżurował psycholog. Nr tel: 578 212 328.
 4. Spotkania informacyjno-szkoleniowe. Serdecznie zapraszamy rodziców do udziału w spotkaniach informacyjno-szkoleniowych online nt: organizacja i zarządzanie czasem, jak rzeczywistość medialna wpływa na dziecko, dziecko bezpieczne w internecie- oraz inne proponowane przez rodziców lub nauczycieli.
  Osoby zainteresowane udziałem w w/w spotkaniach prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach od 7:00 do 18:00 pod nr : 614423436 lub 515284973.
 5. Interwencje - (możliwość przyjęcia ucznia/rodzica na konsultację tego samego dnia).

Poza wymienionymi powyżej formami wsparcia Poradnia udziela również bezpośredniej pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Pracujemy stacjonarnie, bez ograniczeń z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności.

godło

Gościmy

Odwiedza nas 209 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon

Odsłon artykułów:
529315
Copyright © 2024 Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowym Tomyślu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.